OCHRONA LASÓW 19.03.2017

Przełomowa konferencja w Sejmie. Niezależni naukowcy opowiedzą o Puszczy Białowieskiej

konferencja-puszcza-bialowieska-sejm-2017-kadr.jpg

21 marca 2017 r. o godz. 11.30 rozpocznie się w Sejmie RP konferencja pt. „Potrzeby natury – czy Puszcza Białowieska wymaga ingerencji człowieka?”. Wydarzenie objął swym patronatem Wicemarszałek Sejmu dr Stanisław Tyszka.

Wśród referentów znajdą się znamienici polscy naukowcy i badacze zajmujący się problemami ochrony ostatniego pierwotnego lasu w Europie: dr hab. Bogdan Jaroszewicz, prof. dr hab. Małgorzata Latałowa, dr hab. Rafał Kowalczyk, dr hab. Przemysław Chylarecki i dr hab. Tomasz Wesołowski. W swoich wystąpieniach prelegenci wskażą, na czym polega wyjątkowość Puszczy Białowieskiej wobec innych lasów polskich i europejskich. Poszukają też odpowiedzi na pytania: jaki model ochrony jest dla Puszczy najkorzystniejszy oraz co stoi na przeszkodzie w jego realizacji.

Głos w dyskusji zabiorą także praktycy. Adam Bohdan z Fundacji Dzika Polska przedstawi wyniki społecznego monitoringu zarządzania zasobami Puszczy Białowieskiej przez Lasy Państwowe. Jolanta Łapińska, Arkadiusz Smyk i Ewa Komar z inicjatywy „Lokalsi przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej” przedstawią społeczno-ekonomiczny wymiar ochrony tego wyjątkowego lasu.

Jak mówi w imieniu organizatorów konferencji Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot: „Mamy nadzieję, że to wydarzenie zapoczątkuje rewolucję w myśleniu polityków o unikatowym obszarze, jakim jest Puszcza Białowieska. Ochrona ostatniego pierwotnego lasu w Europie to sprawa, która powinna połączyć Polaków ponad podziałami partyjnymi i politycznymi”.

Osoba kontaktowa: Radosław Ślusarczyk
tel. 660 538 329; e-mail: [email protected]
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra

Deklaracje podatkowe

Przekaż 1,5%

Wesprzyj nasze działania przekazując 1,5% swojego podatku. Pobierz bezpłatny, bezpieczny program do rocznego rozliczenia podatkowego PIT.

Kornik w Puszczy Białowieskiej

Czas inżynierii w Puszczy Białowieskiej 2016

Pomóż nam chronić przyrodę