OCHRONA LASÓW 28.09.2017

Bielsko-Biała nadaje SOS dla Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy na spotkanie

Klubokawiarnia Aquarium i Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone sytuacji w Puszczy Białowieskiej. To doskonała okazja by wysłuchać prelegentów ze świata nauki, ekologii, aktywistów z Obozu dla Puszczy oraz gościa specjalnego wydarzenia: mieszkańca Białowieży, przedstawiciela inicjatywy Lokalsi przeciwko wycince, przedsiębiorcy turystycznego. 

Miejsce: Bielsko-Biała, klubokawiarnia Aquarium w galerii BWA, ul. 3 Maja 11
Data: 29.09.2017 (piątek), godz. 18.00 

Puszcza Białowieska to perła w przyrodniczej koronie Europy: zawiera najlepiej zachowane fragmenty nizinnych lasów liściastych i mieszanych, w których na znacznym obszarze zachodzą niezakłócone bezpośrednią ingerencją człowieka procesy przyrodnicze. Ten skarb przyrodniczy, spadek po królach polskich, matecznik dzikiej przyrody jest obecnie dewastowany na niespotykaną od wojen światowych skalę. Puszczy nie zagraża kornik, ale harwestery i sztuczne nasadzenia, które kawałek po kawałku przekształcają Puszczę w zwykły las gospodarczy, jakich wiele w Polsce. 

Na szczęście Puszcza Białowieska ma swoich obrońców – organizacje ekologiczne, naukowców, lokalną społeczność i wreszcie zwykłych obywateli. Na spotkaniu opowiemy dlaczego Puszcza jest ważna, co tak naprawdę jej zagraża, jak do wycinki ustosunkowują się instytucje zagraniczne, jak można pomóc chronić Puszczę Białowieską.

Głos zabiorą: dr hab. Paulina Kramarz z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytet Jagiellońskiego, Radosław Ślusarczyk ze Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Estera Mrówka i Augustyn Gutek Mikos z Obozu dla Puszczy, Sławomir Droń – przedsiębiorca, właściciel Bike Cafe oraz agrokwatery w Białowieży, przedstawiciel grupy Lokalsi przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej.

Po spotkaniu zapraszamy na panel dyskusyjny. 

Jak mówi inicjatorka spotkania Ula Wardyńska: „Chronimy to co kochamy, a kochamy to co znamy. Jeśli nie wiesz kto ma rację w sporze o przyszłość Puszczy Białowieskiej, nie znajdujesz odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości czy pytania, czujesz, że twoja wiedza jest niewystarczająca to spotkanie jest dla Ciebie”. 

Serdecznie zapraszamy! 

Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/170418563530894 

Osoby kontaktowe:
Radosław Ślusarczyk, tel. 660 538 329; e-mail: [email protected]
Ula Wardyńska, tel. 734 488 605; e-mail: [email protected]