OCHRONA LASÓW Wydarzenie 04.10.2023

Debata wyborcza „Uczyńmy lasy znów pięknymi”

Debata-wyborcza-lasy-2023

Serdecznie zapraszamy na debatę wyborczą poświęconą przyszłości lasów w Polsce pod hasłem „Uczyńmy lasy znów pięknymi”, która odbędzie się we wtorek, 10 października 2023 r., o godzinie 17:00 w Centrum Prasowym Foksal przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie (wstęp wolny!). Udział w niej wezmą przedstawiciele najważniejszych partii politycznych, a spotkanie poprowadzi dziennikarka i filozofka, Katarzyna Kasia. 

Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich największych partii politycznych, tj. Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Nowa Lewica, Partia Zieloni, Polskie Stronnictwo Ludowe, Partia Razem, Polska 2050, Suwerenna Polska. 

Debatę poprowadzi Katarzyna Kasia, filozofka, dziennikarka radiowo-telewizyjna związana z takimi programami i tytułami jak „Szkło kontaktowe” w TVN24 czy Newsweek Polska.

Potrzeba zmiany sposobu zarządzania lasami publicznymi jest dziś oczywistym faktem. Jako społeczeństwo oczekujemy lepszej ochrony przyrody lasów i zaniechania wycinek w lasach cennych przyrodniczo i ważnych społecznie. Razi nas upolitycznienie Lasów Państwowych i zbijanie politycznego kapitału w oparciu o pieniądze z wycinek naszych lasów. Nie zgadzamy się na brak społecznej i instytucjonalnej kontroli nad gospodarką leśną prowadzoną na ¼ powierzchni Polski.  

Przed wyborami chcemy wiedzieć, jak kandydatki i kandydaci do parlamentu RP odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania bardzo szerokiego grona miłośników i użytkowników lasu.

Zapytamy uczestników i uczestniczek debaty, jaką mają wizję zmiany zarządzania lasami publicznymi w Polsce. Czy mają pomysł na pogodzenie funkcji przyrodniczej, społecznej i gospodarczej lasów? Czy wdrożą przełomowy wyrok TSUE dot. lasów?  Jakie konkretne zmiany chcieliby wprowadzić i co będzie ich priorytetem w pierwszych 100 dniach po wyborach?

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie na żywo (wstęp wolny) lub online (transmisja na stronie wydarzenia – LINK lub na naszym kanale na YouTube'ie – LINK)

15 października zagłosujmy za ochroną lasów!

W imieniu organizatorów 
Radosław Ślusarczyk, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Radosław Gawlik,  Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA